Buzdolabı Nasıl Taşınmalıdır

Buzdolabı Nasıl Taşınmalıdır

 

BUZDOLABI NASIL TAŞINMALIDIR?
Taşınma işlemi çoğu zaman ev sahiplerinin zorlandığı bir süreç anlamına gelir çünkü odalarda kullanılan eşyaların tamamının paketlenmesi ve araçlara yüklenmesi ciddi bir emek gerektirir. Elbette konuya ilişkin detayları bilmek sorunsuz bir şekilde bu işlemin tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Peki, ayrıntılar tam olarak nedir?
Beyaz eşyalar evin belki de en sık kullanılan ve en özen gösterilen eşyaları arasında sayılabilir. Temiz kıyafetler için çamaşır makinesine, yiyeceklerin muhafaza edilmesi içinse buzdolabına ihtiyaç duyulur ki bu sayede günlük yaşam daha kolay bir hale gelir. Yeni bir eve taşınırken beyaz eşyalara ekstra özen gösterilmesi doğru bir adım olarak değerlendirilebilir zira sahip oldukları mekanizmalar açısından taşıma işleminde tecrübeli olmanın önemi büyüktür. Mutfağın olmazsa olmazları arasında yer alan buzdolabını taşınmadan bir gün önce fişi çekilmelidir. Böylece hazır hale gelmesi mümkün olur. Uzun süre yiyecekler içinde durduğundan dolayı temizlenmeli, rafları dışarıya çıkartılmalıdır. Rafların ayrı bir şekilde ambalajlanması korunmalarını sağlayacaktır. Taşınma esnasında rahat hareket edebilmek için kapı ve fişte sabitlenmelidir.
Paketleme için uygun malzemelerden bir tanesi baloncuklu naylondur ki olası bir darbe esnasında eşyanın hasar görmesini engeller. Buzdolabı baloncuklu naylon ile sarıldıktan sonra çeşitli yerlerinden bantlanarak sabitlenmeli, yerinden alınırken ve taşınırken dik tutmaya dikkat edilmelidir. Aynı zamanda buzdolabının kullanma kılavuzu da bu aşamada bireylere izlenmesi gereken yol hakkında bilgi verecektir.

ads

Tüm soru ve sorunlarınız için bize ulaşabilirsiniz. onlinenakliyeciler.com - Tüm Hakları Saklıdır İstanbul Evden Eve Nakliyat Bağcılar Evden Eve Nakliyat